Abloy

Kompanii ABLOY hakkas välja laskma uusi elektromehaanilisi lukke EL570 ja EL571 tapikaugusega 7 sentimeetrit, mis võimaldab ukse suletud olekus kahe riigli abil kindlalt fikseerida. Lukud avanevad ja sulguvad vajutatavast lingist. Need lukumudelid on loodud ekstra selleks, et piirata pääsu hoonesse või ruumi. Mõlemal mudelil on oma funktsioonid. EL570 laseb ainult siseneda, EL571 aga nii siseneda kui väljuda. Need elektromehaanilised lukud on arvestatud töötama tõrgeteta vähemalt 1 000 000 korda, vastavad täielikult rahvusvahelistele kvaliteedistandarditele ja sobivad paigaldamiseks mitte ainult terviklehega vaheustele, vaid ka avariiväljapääsudele.

Sarja EFEND lukumehhanismide tööloogika on erinev ja seega võivad need ukse avamist kontrollida nii ühelt kui kahelt poolt. Lukul EL570 on seesmisel ja välimisel lingil eraldi varras. Seepärast piirab see ainult sissepääsu, ruumist väljuda aga saab lihtsalt linki vajutades. Mudel EL571 eristub sellega, et saab pääsu piirata nii seest kui väljast. Lukul on ühtne varras. Mõlema  mudeli elektrooniliseks avamiseks saab kasutada pääsutaotluse nuppe, ACS kontrollereid ja teisi impulssi tekitavaid seadmeid.

Uued lukumudelid ületasid kvaliteedistandardi ANSI nõudeid. Riigleid on neil rohkem kui standardiga ette nähtud. Kõigil ABLOY tutvustatud sarja elektromehaanilistel lukkudel on lisaks sirgele riiglile ka ainulaadse tehnoloogia järgi välja töötatud keelriigel. Tänu universaalsusele on elektromehaanilisi lukke lihtne paigaldada. Riigel on kaksikkonstruktsiooniga. Nii saab luku paigaldada igale uksele olenemata sellest, kummale poole see avaneb.

Lukumehhanismide tugevdamiseks soovitab ettevõte ABLOY neile paigaldada ANSI standardi 1-tollised silindrid. Need tagavad kõrge kaitsetaseme kurjategijate sissetungi eest. Lukumehhanismidele EL570 ja EL571 sobivad ideaalselt vajutatavad lingid 4/052 Ms/Cr. Neid võib paigaldada nii sisse- kui väljapoole. Tarnekomplektis on nii eraldi varras kui ühtne varras.

Avariiväljapääsude uste puhul on tähtis, et need seestpoolt kergesti avanesid. Seepärast sobib mudel EL570 neile lihtsalt ideaalselt. Selline lukk võimaldab ukse igas olukorras kiiresti avada ja väljuda – tuleb lihtsalt linki vajutada. Mõlemad lukud töötavad kahes režiimis: «harilikult avatud» ja «harilikult suletud». Te võite valida ükskõik kumma vastavalt objekti ohutusnõuetele.

Mõlemal mudelil on nii paigaldajatele kui tavakasutajatele mugav olekuindikaator. Te saate näha riigli ja keele olekut, kas nad on suletud või avatud olekus. Samuti kuvatakse sees ja väljas eraldi lingi vajutus. Uksetiiva sulgemisel sulgub uks automaatrežiimil. Luku juhtimiseks toite abil on vaja 12-24 V pidevvoolu ja eraldi kaablit, mis paigaldatakse ukselehe sisse. Selleks, et kaabel kestaks võimalikult kaua, on hea kasutada kaablikaitseid.

ASSA ABLOY on maailma suurim ukselukkude tootja. Nende valikus on peitlukke, pealislukke, elektromehaanilisi, juhtmeta, mootoriga, ripplukke jt, rauakaupu ja sulgureid. ASSA ABLOY tootemargi tooted on ennast õigustanud kui usaldusväärsed ja maksimaalselt sissemurdmiskindlad. Kõik tooted on sertifitseeritud.

Ettevõtte Abloy lukuvalikuga saate tutvuda meie kodulehel https://lukuabi-pood.ee