zаmok1

Töökindluse klass

Töökindluse klasse on 4: kõige tugevam – 4, kõige nõrgem – 1. Harvadel juhtudel võib leida spetsiaalseid, salajastele turvatud objektidele valmistatud lukke. Kuidas töökindluse klassi määrata? See on üsna lihtne. Tuleb vaadata komplekti kuuluvaid dokumente ja võrrelda  andmeid karbil olevatega.

  1. klassi lukud on ideaalne variant siseustele, välisustele valitakse 3. või 4. klass. Oma eluaseme maksimaalseks turvamiseks võib paigaldada lisalukud: biomeetriline skanner, koodlukk jne.

Millised lukud on kõige populaarsemad?

Turul leiduvate mudelite seas on eriti populaarsed kaks. Mõlemaid peetakse väga tugevateks ja töökindlateks.

Lukukeelega

See on standardne variant, mida võib näha praktiliselt igas kodus. Neile on iseloomulik lihtne töökindel, ennast juba ammu tõestanud  konstruktsioon. Neid on lihtne paigaldada ja kui need on valmistatud tugevatest kulumiskindlatest sulamitest, teenivad teid aastaid.

Lisafiksaatoriga

See mudel on turvalisem kui eelmine. Fiksaator ei võimalda ust väljastpoolt avada. Kuid hoolimata sellest on konstruktsioon üsna lihtne ja seda on ukselehte lihtne paigaldada. Selliseid lukke võib sageli kohata hotellides ja büroodes.

Milliseid lukke veel on olemas?

Müügilt võite leida veel kaht liiki lukke: peitlukke ja pealislukke. Mõlemaid tüüpe iseloomustab töökindlus ja vastupidavus. Kuid kumb siis valida? Üldjuhul pööratakse enne luku valimist tähelepanu järgmisele:

  • pealislukke on lihtsam paigaldada ja see ei võta palju aega. Neid valitakse juhul, kui ei taheta ukselehte rikkuda ja need sobivad interjööriga;
  • kui aga soovite lukku võõraste silmade eest varjata, on kõige targem pöörduda professionaalide poole. See säästab aega, raha ja närve. Lukk aga on ukselehe sees peidus ja ruumi disainiga ei teki ebakõla.

Kui soovite paigaldada elektromehaanilise luku, pöörake tähelepanu, et need on peamiselt pealislukud. Peitmudeleid tuleb ette väga harva. Enne ostu on soovitav kõik võimalikud variandid üle vaadata ja valida välja neist kõige sobivam.

Elektrooniliste lukkude iseärasused

Koodlukud mitte ainult köidavad tähelepanu, vaid tekitavad ka hirmu. See on tingitud sellest, et kui selline lukk on paigaldatud vaheuksele, kardetakse koodi unustada. Selline oht on loomulikult olemas, kuid kõik on lahendatav. Lukul on salajane võti, mis lähtestab seaded ja võimaldab seadistada uue koodi. 

Elektroonilised lukud töötavad patareitoitel. Et ukse avamisega probleeme ei tekiks, tuleb patareidel silma peal hoida ja need õigeaegselt vahetada. Kui aga ebameeldivus siiski juhtub ja tühjade patareidega uks lukustub, tuleb väliskontaktide abil ühendada lisatoiteallikas. See võimaldab luku avada ja patareid vahetada.

Nüüd saate siseuksele raskusteta sobiva luku valida. Peaasi on mitte unustada hinna ja kvaliteedi suhet. Kallid mehhanismid ei ole alati kvaliteedi ja töökindluse etalon.