Autolukkude võimalikud rikked

Auto korrasolek sõltub paljudest teguritest ja seepärast jälgivad autoomanikud põhisõlmede töövõimet tähelepanelikult. Nad kuulavad mootori tööd, kontrollivad pidureid, kõigi tulede töötamist ja rataste seisukorda. Autolukud aga üldjuhul unustatakse, vähemalt seniks, kuni need rikki pole läinud. Et lukud kõige ebasobivamal ajal rikki ei läheks, tuleb neisse suhtuda sama tõsiselt kui auto teistesse osadesse. Probleemi tekkimist on mõistlikum ennetada kui hiljem selle  lahendamisele närve ja aega kulutada.

Ukselukud: rikked

Tihvtide kulumise kontrollimiseks pistke lihtsalt võti lukumehhanismi. Kui võti mehhanismis isegi teiepoolse jõukasutuseta vabalt üles-alla logiseb, tähendab see, et tihvtid on kulunud. Selline lukk on mõistlik kiiremas korras välja vahetada. See võib iga hetk kinni kiiluda, kuid sellises seisukorras lukku on ka kruvikeeraja, teise võtme või muukrauaga lihtne avada.

Tolmu ja pori lukumehhanismi sisemusse sattumise vältimiseks on praktiliselt kõigil lukkudel liigutatav klapp. Võtit lukuauku pannes nihkub klapp vedru abil kõrvale, kui võtme välja tõmbate, läheb klapp algasendisse tagasi. 

Kui autoluku klapp on lakanud oma funktsiooni täitmast, muutub mehhanism tolmule ja muule mustusele avatuks. Tagajärjeks on see, et lähemal ajal see ummistub ja lakkab töötamast.

Kui klapp on rivist välja läinud, ei ole veel tarvis tervet lukku vahetada. Meie ettevõtte spetsialistid saavad vahetada ka ainult luku liikuva osa. Nii säästate kopsaka summa raha.

Luku liikuvad osad kuluvad. Esimeseks märguandeks, et luku elemendid on hakanud kuluma, on see, et lukk ei keera enam sujuvalt, vaid nõksatustega. Meie hooldeteenistuse meistrid parandavad selle rikke kerge vaevaga. Sellistes olukordades on kõige tähtsam mitte paanikasse sattuda. Luku määrimiseks ei tasu kasutada agressiivseid vedelikke või masinaõli, mis toovad kaasa selle, et lukk lakkab üldse funktsioneerimast.

Süütelukk

Kuidas kontrollida luku kulumisastet? Proovige käivitusasendisse keeratud võtit süütelukust välja tõmmata. Kui võti kergesti välja tuleb, on lukk tugevasti kulunud ja tuleb võimalikult ruttu välja vahetada.

Kui auto ei käivitu, kuigi olete veendunud, et lukk töötab normaalselt, on probleem järelikult elektroonilises süütelülitis. Meie spetsialistid saavad sellest probleemist kergesti jagu. Mõnel juhul, kui süütelüliti on monteeritud luku korpusesse, tuleb lukumehhanism täielikult välja vahetada. See sõltub auto margist. Siiski saab enamuse autode süütelüliti vahetada lukku vahetamata.

Autolukud on samasugune autoosa nagu iga teinegi. Ka need vajavad korralikku ja õigeaegset  hooldust. Kui aga autolukkudega tekivad mingid probleemid, helistage kohe meie ettevõtesse. Samuti osutame uste avariiavamise teenuseid. Helistage, aitame alati!