Ukelukk

Tänapäeval on ukselukkude valik turul väga suur ja selles virvarris võib kergesti pea kaotada. Ukselukku valides tuleb arvestada selle paigalduskohaga ning enda nõudmisi turvatasemele ja kasutusmugavust.

Mõned ajavad ukse sulgemiseks läbi käepäraste vahenditega. Ukselingi alla saab näiteks toetada tooli seljatoe või toppida ukse alla kummist stopperi. Paraku ei kindlusta kumbki moodus selle eest, et kutsumata külaline tuppa ei tule. Ainus usaldusväärne moodus selleks on kvaliteetse luku paigaldamine. Kui otsustate monteerida luku juba olemasolevale uksele, on seda keeruline valida. Mõnel juhul on paljude probleemide vältimiseks lihtsam osta uus uks, millele on lukumehhanism juba paigaldatud.

Rikkis lukk võib tekitada ebameeldivaid olukordi, mis rikuvad terve päeva. Lukk võib keeldud avanemast või sulgumast just siis, kui te eriti kiirustate. Sel juhul tuleb kõik tegemised edasi lükata ja oodata ukse avamiseks kas sugulasi või lukkseppa. Selliste situatsioonide vältimiseks tuleb uksele paigaldada kvaliteetne lukumehhanism. 

Milline lukk valida?

Luku valik oleneb teie soovidest ja nõudmistest. Nii kodu- kui ettevõtete ustel on väga populaarsed digitaalsed lukud. Need on kompaktsed, lihtsad paigaldada, mugavad kasutada ja kindlustavad maksimaalse turvalisuse.

Digitaalne lukk koosneb väiksest elektroonilisest paneelist ja juhtpuldist. Paneel kinnitub ukseplaadile. Klassikalises variandis tuleb ukse avamiseks valida numbritest koosnev kood, kuid olemas on ka täiustatud mudeleid, mille komplekti on vaja paigaldada lisakontrollerid ja lukuava tavalise mehaanilise võtme kasutamiseks. Nende avamiseks kasutatakse magnetkaarte. Uks on avatav mõlemalt poolt. Hind sõltub komplektatsioonist ja funktsionaalsusest.

Välisustele paigaldatakse kõige sagedamini peitlukud, mis on mugavad, odavad, lihtsad kasutada, harjumuspärased ja kindlustavad kaitse sissemurdmise eest. Peitluku sees on üks või mitu silindrit, mis ei võimalda seda muukrauaga avada. Sellised lukud sobivad magalarajoonidesse, kus kõik on harilikult rahulik ja kus elab palju rahvast. Mehhanismi vastupidavuse ja pikaealisuse kindlustamiseks valmistatakse see kvaliteetsetest tugevatest materjalidest. 

Siseustele võib paigaldada keeratava nuppluku, mis tagab hea turvalisuse ja ei maksa palju. Nupplukke on erinevas stiilis, kujuga, värvi, suuruse ja disainiga, mis võimaldab neid harmooniliselt sobitada nii ukselehe kui kogu interjööriga tervikuna. Nupplukud teenivad kaua ja neid on lihtne paigaldada.

Lukumehhanismi valimine on vastutusrikas ettevõtmine, millest hakkab sõltuma teie kodu turvalisus. See pole pelgalt element, mis siseustele paigaldamisel annab võimaluse üksindusse tõmbuda. Kvaliteetne ukselukk kaitseb teie eluruume ebaseadusliku sissetungi eest.