Дверной замок US/e

Tuleb müügile 2018. või 2019. aastal

Peagi tulevad müügile tänapäevased ainukordsed lukud US:E, mis töötavad näotuvastuse põhimõttel.

Selleks, et lukk saaks oma funktsiooni täita, on sellesse sisse ehitatud videokaamera. Samuti on kavas välja lasta mudelid, mis avavad uksed sõrmejälje skaneerimise või numbri-, tähe- või muude sümbolite kombinatsiooni sisestamise teel.

Näotuvastusega mudel suudab mälus hoida kuni 100 fotot inimestest, kes saavad luku avada. Selleks, et lukk ka hämaras töötaks, on see varustatud infrapunavalgustusega. Arendajate kinnitusel ei ole lukku võimalik petta. See saab aru, et tema ees ei ole elav inimene, vaid foto või video. Lukku saab nutitelefoni laetud spetsiaalse rakenduse abil avada ka eemalt. Luku veel üks pluss on, et luku kaamerat saab kasutada ka videovalveks.

Kasutusmugavuse huvides on lukk varustatud sisseehitatud uksekellaga. Tänu standardsetele mõõtudele ja kinnituskohtadele on seda lihtne paigaldada. Lukk sobib suurepäraselt lihtsatele ustele.

Kickstarteri veebilehel käib korjandus, mis peagi lõpeb. Selle eesmärk on unikaalse US:E luku tarvis raha saamine. Projekti loojad planeerisid koguda vähemalt 10 000 dollarit, kuid on tänaseks suutnud kokku ajada peaaegu viis korda rohkem.

Parooliga kaitstud lukumehhanismide väljatöötamiseks küsitakse 169 dollarit, aga näotuvastusega luku eest 259 dollarit. Kauba tarnimine peaks algama 2019. aasta kevadel.