Lukuabi Teenused

Uus ajastu lukumehhanismide arengus algas pisut rohkem kui sajand tagasi, kui Emil Hendrickson mõtles ettevõtte Abloy egiidi all välja uut tüüpi lukusilindri, mis suutis tagada maksimaalse usaldusväärsuse ja sissemurdmiskindluse. Seda kasutatakse tänaseni.

Praktika näitab, et kui jutt käib ukselukkude valimisest, pööravad inimesed probleemile harva vajalikku tähelepanu. Võimalik, et see tuleb teadmatusest või soovist kokku hoida. Sageli tuleb ette, et tingimused sunnib peale arendaja, valides välja kõige odavamad mudelid.

Kuidas ukselukku valida?

Kõige sagedamini pööratakse ukseluku valimisel tähelepanu mehhanismi vastupidavusele ja  sissemurdmiskindlusele. Interjööriga sobivusele hakatakse mõtlema hiljem. 

Tänapäeval võib leida hulgaliselt ukselukkude valimisele pühendatud teavet. Kõige targem aga on selles küsimuses siiski pöörduda spetsialiseeritud kaupluste asjatundjate poole. Seejuures ei maksa unustada, et kõigepealt tuleb valida lukk ja alles seejärel uks.

Lõppotsus aga langetatakse kooskõlas paljude erinevate teguritega: mehhanismi töökindlus, lukku regulaarselt kasutama hakkavate inimeste arv, laste ja eakate olemasolu peres jne. Pärast seda tuleb tähelepanu pöörata tehnilistele näitajatele. Olemas on mehaanilised ja elektrilised lukud, elektroonilise võtmega lukud jpt. Samuti on oluline arvesse võtta lisafunktsioonide olemasolu.

Kui välja on vaja vahetada olemasoleva ukse lukk, tuleb võtta täpsed mõõdud ning vanast lukust ja selle paigaldussüvendist pildid teha.

Elektromehaanilised lukud

Elektromehaaniliste lukkude põhiplussiks on mitu võimalust selle avamiseks, s.h eemalt juhtpuldist või nutitelefonist.  Selline lukk on kõige mugavam peredele, kus on lapsi, kellel on kombeks tavalisi võtmeid kaotada. Kui laps kaotab oma nutitelefoni, saavad vanemad luku avada eemalt oma telefonist.

Seda tüüpi lukkude paigaldamiseks tuleb rajada täiendav elektrijuhtmestik. Seepärast tuleb nende paigaldamine ette näha objekti või ruumi projekteerimise etapis. Tuleb ette olukordi, kui  juhtmestikku ei ole võimalik paigaldada. Kuid väljapääs leidub alati. Paigaldada saab autonoomse elektritoitega luku.

Master system – turvalisuse garantii

Master system kindlustab maksimaalse kaitse soovimatu sissetungi eest. Tänu sellele saab iga võtme seadistamisel määrata juurdepääsuõigused. Selliseid süsteeme on mugav kasutada mitte ainult kodus, vaid ka kontorihoonetes. Kontoris saab reguleerida iga töötaja juurdepääsu kindlatele kabinettidele. Juurdepääsuõigust saab vajaduse korral muuta neid eemaldades või lisades.

Samuti saab teha ka kodus. Näiteks ei ole lastel vaja pääsu garaaži või abiruumidesse.

Usaldusväärsuse taset näitab nõrgim lüli 

Uks – see ei ole lihtsalt ukseleht ja lukk, see on paljudest elementidest koosnev keeruline süsteem. Konstruktsiooni üldine turvalisus sõltub mitte tugevaimast, vaid nõrgimast elemendist. Pole mõtet paigaldada kallist paljude funktsioonide ja maksimaalse kaitsetasemega lukku, kui uks ise on kehvake ja nõrkade hingedega. Kui uks on tugev ja usaldusväärne, peab sellele valima ka vastava luku. 

Luku töökindlus sõltub korpuse ja südamiku tugevusest. Üle saja aasta tagasi leiutati ketassilinder, mida peetakse tänase päevani kõige usaldusväärsemaks. Hoolimata sellest, et möödunud on rohkem kui sajand, säilitab see oma suurepärase kaitseelemendi mainet siiani.

Neil, kes elavad eramajas või kortermaja esimesel korrusel, ei tee paha hoolitseda ka rõduuste lukkude vastupidavuse eest. Kurjategijad ei pruugi eluruumi tungida tingimata ainult välisuksest, vaid ka rõdu kaudu.

Meie spetsialistid soovitavad välisuksele paigaldada kaht liiki lukud: lihtsa ja kõrge salajasusega.  Tavalistel lukkudel on ukse siseküljel pööratav käepide ja neid on väga lihtne kasutada. Kõrge salajasusega lukud avanevad mõlemalt poolt võtme abil. Selliseid mehhanisme ei soovitata kasutada, kui keegi on kodus, kuna hädaolukorras või tulekahju korral kulub nende avamiseks palju aega. Selle luku põhifunktsioon on hoida kodust äraolekul ära sissemurdmine. 

Kaitse võtme kopeerimise eest

Ettevõte ABLOY valmistab töökindlaid sissemurdmiskaitsega lukke. Samuti toodavad nad erilisi võtmeid, millest ei ole võimalik duplikaati teha. Kui vajate täiendavat võtit, peate pöörduma ettevõtte ametlike edasimüüjate poole. Luku ostmisel saab klient spetsiaalse kaardi, mis sisaldab süsteemi andmeid ja varem väljastatud võtmete arvu. Seda kaarti edasimüüjale esitades saate arvestada võtmest koopiate tegemisega. Kaartita ei ole duplikaatide valmistamine võimalik. Kui see on kadunud, on mõttekas valida uus silinder või lukk täielikult välja vahetada. 

Kopeerimiskaitse aitab tunda end kindlalt ja soovimatu sissetungi eest kaitstult juhul, kui olete elamispinna ostnud teiseselt turult või välja rentinud. Nii saate olla kindel, et kõrvalised isikud ei saa võtmest koopiat teha ja teie eluruumi tungida.

Lukumehhanismi hooldus

Iga lukk on süsteem, mis koosneb erinevate elementidest, millest osa on liikuvad. Et lukumehhanism töötaks tõrgeteta ja säilitaks usaldusväärsuse, vajab ta regulaarset tehnilist  hooldust – osade õlitamist, kruvide pingutamist jne. Tehnilise hoolduse perioodilisus sõltub tingimustest, milles uksi kasutatakse. Üks kord aastas aga tuleb seda tingimata teha.

Lisaks teistele klientidele pakutavatele teenustele teostame ka lukkude tehnilist hooldust. Tellimuse saate esitada telefonil +372 0000.

Mõnikord võivad luku töövõimega seotud probleemid olla seotud mitte puuduliku tehnilise hoolduse, vaid ukse teiste elementidega. Põhjuseks võivad olla näiteks vajunud hinged.

Ärge unustage, et ust ei tohi avada ega sulgeda lukuaugus olevast võtmest tõmmates. Nii suurendate kõvasti võtme deformeerumise ja mehhanismi osade vigastamise ohtu. Ukse avamiseks ja sulgemiseks on leiutatud ukselingid!